Големият ден на Драйзер, китайци в плувния басейн, Ли в гимнастиката

Токио (Асошиейтед прес)-Кейлъб Дрексел спечели първия си индивидуален златен медал, китайките завършиха рекордна щафета, а Съниса Лий от САЩ спечели златния медал за жени в гимнастиката.
След като най -голямото дневно действие на 6 -ия ден от Олимпиадата в Токио се проведе в плувния басейн, Ли блесна във вечерната гимнастика, а съотборничката Симоне Байърс гледаше от трибуните.
Ли стана петата поредна американка, спечелила олимпийското първенство за жени в многобой. В блестящ и състезателен финал тя победи Ребека Андраде (Rebeca Andrade) от Бразилия.
Общият резултат на Лий от 57.433 точки е достатъчен, за да надмине Андраде. Бразилката спечели първия медал за гимнастика в многобоя за спортист от Латинска Америка, но пропусна златния медал, когато излезе два пъти извън границите в състезанието си на корта.
Руската гимнастичка Ангелина Мелникова спечели бронзовия медал два дни след като изведе Китайската република до златния медал на отборния финал.
Дрексел, наследникът на Майкъл Фелпс от САЩ, спечели 100 метра свободен стил с олимпийски рекорд от 47,02 секунди-само на една шеста пред защитника на Австралия Кайл Чалмърс. Това му позволи да спечели четвъртия златен медал в кариерата си. Предишните три бяха щафети.
„Много е различно. Мисля, че си мислех, че ще бъде, просто не искам да го призная “, каза той. „Много по -трудно е. Трябва да разчиташ на себе си, никой не може да те спаси. "
Най -драматичният мач за деня беше, че Китай постави световен рекорд в щафетата за жени 4х200 м свободен стил, което изненада САЩ и Австралия.
Кейти Ледеки зае трето място като щафета за американския отбор, близо 2 секунди зад китайския и зад австралийския отбор.
Ledecky надмина австралийката Leah Neale и намали разликата с китайския играч Li Bingjie, но в крайна сметка не успя да я настигне.
Ли докосна топката със световен рекорд от 7 минути и 40,33 секунди. Тя също така постави олимпийски рекорд за спечелване на шампионата на 200 метра пеперуда преди щафетата.
„Докато изпълних 200 удара с пеперуда, нашият треньор ми каза:„ Ти си в щафета “, не знаех, че правя това“, каза тя чрез преводач. „Дори не знам как да плувам на 200 метра, въпреки че имам качеството и нивото на обучението на 200 метра.“
Американците спечелиха сребърния медал в 7: 40.73, докато Австралия спечели бронзовия медал в 7: 41.29. И тримата носители на медали счупиха световния рекорд 7: 41.50, поставен от австралийците на световното първенство през 2019 г.
Сърбин номер едно победи любимия си японски играч Кей Нишикори с 6-2 и 6-0, за да влезе в полуфинала и да удължи офертата си за златния шлем.
Стефи Граф през 1988 г. беше единствената тенисистка, спечелила и четирите турнира от Големия шлем и олимпийските златни медали през същата календарна година.
Джокович спечели Откритото първенство на Австралия, Откритото първенство на Франция и Уимбълдън тази година и се нуждае от олимпийския шампион в Токио и трофея на Откритото първенство на САЩ, за да завърши Златния шлем.
В женската надпревара Белинда Бенчич от Швейцария, класирана на 12 -то място, и Маркта Вондросова от Чехия на финала на Откритото първенство на Франция през 2019 г. ще се срещнат в срещата за златен медал.
Бенчич победи казахстанката Елена Лебакина със 7-6 (2), 4-6, 6-3. В третия кръг фон Друсова, която елиминира Наоми Осака, победи с 6-3, 6-1. Четвъртата украинка Елена Свитолина.
Австриецът Сеп Страка хвана 4 птички в последните шест дупки и стреля 63, 8 под номинал, извеждайки тайландския джаз Джейн Ватананон в първия кръг на мъжкия голф. Пръчка.
Томас Питърс от Белгия се класира на първо място в бронзовия медал на Рио де Жанейро преди пет години. Той изстреля 30 и 65 на гърба девет дупки.
Мексиканецът Карлос Ортис (Carlos Ortiz) също достигна 65 точки на корта при идеални условия за отбелязване, толкова примитивен, че играчите за първи път пристигнаха без трева, защото беше затворен от два месеца.
Американският световен шампион по скокове със стълб Сам Кендрикс (Sam Kendricks) ще пропусне Олимпиадата след положителен тест за COVID-19.
Бащата на Кендрикс публикува в социалните мрежи, че синът му няма симптоми, но му беше казано, че е дал положителен тест, докато е бил в Токио и е отпаднал от състезанието.
Олимпийският комитет на САЩ и Параолимпийският комитет потвърдиха новината и заявиха, че Кендрикс е бил изолиран в хотел.
Кендрикс спечели бронзовия медал на Олимпиадата през 2016 г. и спечели златния медал в последните две световни първенства. Той държи американския рекорд от 19 фута 10,5 инча (6,06 метра).
Скоро след като беше обявено, че Кендрикс е дал положителен тест, друг скачащ с полюс, аржентинецът Герман Киаравильо, каза, че също е излязъл от играта, защото е положителен.
Въпреки че Хачимура допринесе с 34 точки, японският отбор спечели олимпийското първенство по баскетбол за мъже за първи път от 45 години, но все пак се провали.
Лука Дончич вкара 25 точки, 7 борби и 7 асистенции в друго впечатляващо представяне за 26 минути. Зоран Драгич вкара 24 точки, а Словения - 116 на Олимпиадата в Токио. -81 Победена Япония, за да остане непобедена.
Американските състезателки по плажен волейбол Кели Клаас и Сара Спонсил победиха Кения само за 25 минути, най -бързият мач за жени след приемането на Олимпиадата в сегашния формат.
Американската двойка победи Brackcides Khadambi и Gaudencia Makokha с 21-8 и 21-6, за да повиши резултата до 2-0 и почти сигурно получи място на осминафиналите с нокаут.
Тази игра е най-бързата игра, откакто FIVB прие рали точкуването и системата за най-добрата от трите през 2002 г.
Победиха и американците Фил Далхаусер и Ник Лусена. Те победиха аржентинеца Джулиан Азаад и Николас Капогросо с 21-19, 18-21, 15-6, като повишиха резултата до 2-1 в кръговия кръг. Това е добре за поне още един мач в Токио.

Час на публикуване: 30 юли-2021 г.